Karboksyterapia

czyli leczenie dwutlenkiem węgla jest uznawane za największy przełom w medycynie estetycznej i kosmetologii od czasu wynalezienia botoksu. Dlaczego? Bo to sprawdzony kliniczne, w stu procentach bezpieczny (CO2 to gaz fizjologiczny) o spektakularnym działaniu. Redukuje cienie pod oczami, modeluje owal twarzy, spłyca zmarszczki, likdiwuje cellulit, rozstępy i blizny, odchudza, pomaga w walce z łysieniem.Karboksyterapia to najbardziej efektywa metoda na większość problemów estetycznych. Zabieg polega na aplikacji niewielkiej ilości dwutlentku węgla pod skórę. Przenika on do mięśni i tkanki tłuszczowej, rozszerzając tym samym naczynia krwionośne i tworząc nowe kapilary. Skóra zostaje dotleniona i pobudzona do produkcji kolagenu, poprawia się mikrokrążenie, a komórki są zregenerowane. Zabieg trwa krótko (od kilku do kilkunastu minut), jest bezpieczny, a efekty są widoczne - w zależności od

ostrzykiwanej partii ciała - niemal natychmiast. Dla ich podtrzymania zalecana jest seria 3-10 zabiegów. Podczas zabiegu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort, który znika po kilkunastu sekundach. Głębokość wkłucia zależy od problemu, z którym chcemy się uporać. Przy rewitalizacji twarzy, skóry głowy czy redukcji rozstępów, gaz aplikuje się na głębokość ok. 1 mm. Ale gdy zależy nam na likwidacji cellulitu czy tkanki tłuszczowej, dwutlenek węgla wprowadza się na głębokości od 4 do 10 mm.

 

Na 48 godzin przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryna) i pić alkoholu, a po zabiegu, przez dwa dni należy unikać kąpieli w basenie, opalania, gorącej wody i intensywnych ćwiczeń. Po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona, nie powinno się aplikować na nią żadnych kosmetyków, a delikatny makijaż można zrobić dopiero na drugi dzień. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne siniaki (u 5 proc. pacjentów). Karoksyterapię można wykonywać przez cały rok.

zdjęcie w trakcie zabiegu

zdjęcie 10 min po zabiegu


Rozstępy i blizny (redukcja o 60-80 proc.). Zalecana seria: 3-6 zabiegów co 7-14 dni. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Worki i cienie pod oczami, opadające powieki, ciemne kręgi, zasinienia. Zalecana seria: 4-6 zabiegów co 20-30 dni. Pierwsze efekty widać po 2-3 tygodniach.

Zmarszczki, skóra starzejąca się, pozbawiona jędrności. Karboksyterpia w spektakularny sposób odmładza i rewitalizuje skórę twarzy, szyi i dekoltu. Czasem jest nazywana liftingiem bez skalpela. Zalecana seria: 4 zabiegów co 20-30 dni. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Skóra po przebytym trądziku (niwelowanie blizn i przebarwień). Zalecana seria: 4-7 zabiegów co 20-30 dni. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Podwójny podbródek. Zalecana seria: 4-6 zabiegów co 7-14 dni. Pierwsze efekty widać po miesiącu.
Zwiotczenie piersi

Łysienie plackowate, włosy słabe, cienki i wypadające. Karboksyterapia w połączeniu z mezoterapią przynosi niewiarygodne efekty - włosy odrastają mocniejsze i grubsze, nawet w miejscach, w których do tej pory było ich niewiele. W zależności od wybranej metody leczenia,czyli użytych koktali, przestają wypadać, przetuszczać się, matowieć. Zalecana seria: 6-10 zabiegów skorzajorznych (karboksyterapia + mezoterapia). Na efekty trzeba poczekać 2-3 miesiące.
Sugerowany wiek: od 15 lat (przy problemach np. z bliznami)


Karboksyterapia - przeciwwskazania:
-Hemofilia.
-Zawansowana anemia.Ciąża i karmienie piersią.
-Nowotwory.
-Ciężkie choroby płuc.
-Niewydolność nerek.
-Choroby serca.
-Trądzik różowaty.
-Zapalenie żył (w przypadku zabiegów na ciało).
-Poikilotermia.
-Stosowanie antykoagulantów.
-Stosowanie leków przeciwzapalnych.
-Nieustabilizowane ciśnienie krwi.
-Epilepsja.

Karboksyterapia cena - od 80 zł

 
Joomla templates free by Lonex.